Program 2017

Kopřivnice

Běh rodným krajem Emila Zátopka – centrum města
Hlavní závod se startem v Kopřivnici a cílem v Rožnově pod Radhoštěm, délka 22,3 km
8.00 – 10.30 hod. prezentace závodníků v ZŠ dr. Milady Horákové
V 11.00 hod. start před Technickým muzeem Tatra v centru města
Závod bude odstartován za účasti paní Dany Zátopkové

Od 9:30 bude probíhat vystoupení Městského dechového orchestru Kopřivnice. Po hudebním vystoupení bude následovat přivítání paní Dany Zátopkové a členů Českého klubu olympioniků starostou města a položení kytice k pomníku Emila Zátopka.

Běžci mají možnost vstupu zdarma do Expozice Emila a Dany Zátopkových v Technickém muzeu Tatra.

Městský dechový orchestr Kopřivnice je velký dechový orchestr, který od roku 1993 navazuje na činnost předchozích kopřivnických hudebních těles – Hudbu závodního klubu ROH Tatra Kopřivnice a Dechový orchestr mladých na učilišti (viz. historie dechové hudby v Kopřivnici). Od počátku byl uměleckým vedoucím a dirigentem Městského dechového orchestru Kopřivnice Alois Hrnčárek. Od roku 2008 působil jako 2. dirigent Pierre Scotto. Na konci roku 2012 Alois Hrnčárek ukončil v orchestru svou činnost. Pozici šéfdirigenta a uměleckého vedoucího od té doby zastává Pierre Scotto. Orchestr tvoří kolem 50 amatérských muzikantů z Kopřivnice a okolí, které spojuje láska ke koncertní dechové hudbě ve všech jejích podobách. Orchestr hraje skladby nejrůznějších žánrů od klasiky až po současnou hudbu. Orchestr spolupracuje také s mažoretkami Sunny Kopřivnice a s mažoretkami Lassies Brno.

Lidový běh – centrum města
8.20 – 8.55 hod. prezentace účastníků u ZŠ dr. Milady Horákové; v 9.00 hod. start
Lidového běhu; malá odměna pro účastníky Lidového běhu

Běh dětí Kopřivnicí – 8. ročník – centrum města
8.00 – 10.20 hod. prezentace u ZŠ dr. Milady Horákové; 9.15 – 10.40 hod. starty jednotlivých kategorií; sladké odměny a trička pro všechny zúčastněné děti.

Rožnov pod Radhoštěm

Den města Rožnova pod Radhoštěm s Během rodným krajem Emila Zátopka
– Valašské muzeum v přírodě v Rožnově p. R., Dřevěné městečko, městský park
8.45 hod. zahájení prezentace na běhy dětí
9:30 – 11.50 hod. běhy dětí dle jednotlivých kategorií, vyhlášení výsledků
11.30 – 13.30 hod. doprovodný program a soutěže pro děti

Běh rodným krajem Emila Zátopka – Valašské muzeum v přírodě v Rožnově p. R., Dřevěné městečko
12.10 – 14.00 hod. doběh závodníků do cíle
14.00 – 15.00 hod. slavnostní vyhlášení vítězů v amfiteátru za účastí hostí
15.00 – 17.30 hod. kulturní program v amfiteátru pro účastníky a veřejnost

O kulturní doprovodný program při doběhu rožnovským parkem se v hudebním altánu postará DJská dvojice LION BORDRA. Z vinylových desek zahrají staré i nové hity. Po vyhlášení výsledků (cca v 15:00) v amfiteátru Dřevěného městečka VMP vystoupí skupina ALFA ORCHESTRA z Kopřivnice.

Alfa Orchestra navazuje na někdejší věhlas stejnojmenné kopřivnické skupiny profesionálních hudebníků vystupujících v Československu i v zahraničí. Saxofonista Alois Hrnčárek  společně s kytaristou Láďou Moráčkem jsou jedinými členy původní Alfy v obsazení jejího novodobého nástupce. Za pět let se jí podařilo udělat si renomé vystupováním jak na koncertech, tak na plesech.
Tváří kapely jsou zpěváci Markéta Demlová a Aleš Pustka. Kytaru drží v rukou již zmíněný Láďa Moráček, baskytaru Radek Machala a za bicími sedí Martin Hrček. Klávesákem kapely je František Panáček a dechovou sekci tvoří Zdeněk Hyvnar (trubka), Milan Rusnák (pozoun) a Alois Hrnčárek (saxofony). Častým hostem na některých vystoupeních je také Lenka „Lo“ Hrůzová.
Alfa Orchestra hraje výhradě coververze populární hudby z konce minulého století.
Bez vstupného